Moravská mantra "Žijem a nebudem"

10/07/2019
Autor: Zdeněk Šimanovský
Kategorie: 
Štítky:

Moravská mantra "Žijem a nebudem"

Mantry, indické, tibetské, africké atd. jsou jednoduché hudebně textové útvary.

Vztahují se většinou k něčemu vyššímu a většímu než jsme my a při zpěvu vícekrát opakují. Používám je někdy při konstelacích a pár jsem jich chtěl dát také do zpěvníku, který jsem v r. 2005 připravoval k vydání s A. Tichou. Hledal jsem tehdy v různých sbírkách a pak jsem v knize Fr. Sušila Moravské národní písně narazil na tuhle pradávnou písničku.

Líbilo se mi, že se dá zpívat opakovaně, jako mantra a že je o předcích, tedy o důležitém tématu v konstelacích Do zpěvníku "Hrajeme si s písničkou", který pak vyšel v nakl. Portál jsem ji zařadil v notách a s akordy (s.125). Zazpíval jsem si ji pak se skupinkou dětí z pěveckého sboru Lucie Novákové a napadlo mne tuhle dávnou „moravskou mantru“ doplnit fotkami a slovem. Tak vzniklo tohle malé cca dvouminutové video. Věřím, že vás snad potěší.

https://www.youtube.com/watch?v=MmpyD1Z3d58

Příjemné léto 🙂

Zdeněk Šimanovský

Česká asociace systemických konstelací

Česká asociace systemických konstelací (ČASK) je sdružení facilitátorů, lektorů, studentů a podporovatelů systemických konstelací v České republice. Mise ČASK je propojení lidí, sdílení informací, rozvoj metody systemických konstelací a podpora naších členů za účelem společného růstu.

Facebook stránka ČASK

© Copyright 2023 - Všechna práva vyhrazena
Click me
facebook-squareenvelope-square