Phone:725 178 174

Related upcoming events

 • 09/08/2022 - 14/08/2022 Celý den
  Vážení a milí,
  tímto Vás zveme k letnímu pobytu na Kuksu, který se uskuteční ve dnech
  9. – 14. srpen 2022
   
  Pobyt se uskuteční v barokním prostředí Hospitálu Kuks. 
  Když se řekne Kuks, okamžitě by se Vám mělo vybavit jméno hraběte Františka Antonína Šporka. Panství v údolí Labe zdědil Špork v roce 1684 a o deset let později se pustil do ambiciózního a nesmírně nákladného projektu: začal tedy měnit kukské údolí na lázeňské a společenské středisko šlechty. Záměr se vydařil, lázně v Kuksu řadila na počátku 18. století evropská šlechta mezi ty nejslavnější. Jeho zásluhou zde vznikl ostrov barokního umění, obraz ideálního světa a jeho součástí je také duchovní a charitativní složka v podobě kláštera s hospitálem, korunovaným hrobkou svého zakladatele a hřbitovem špitálních chovanců, věčností a smrtí. Smrt a život, zábava a rozjímání tak jak to vidělo baroko.
  Dále by se vám mělo vybavit i jméno věhlasného sochaře Matyáše Bernarda Brauna a jeho slavné sochy cností a neřestí, které zdobí prostor před průčelím kostela a Hospitalu.
  A my se na toto magické místo v létě vypravíme.
  Využijeme všech možností pro pobyt a práci, které nám Kuks a jeho okolí nabízí. Budeme si povídat co pro nás představuje ctnost či hřích v dnešní době a kolika úhly lze toto téma uvidět. Nahlédneme, jak hluboko v nás ještě přetrvávají moralizující období baroka, zbytky náboženského pokrytectví a přežitky našich předků.
  Dále se vypravíme po okolí Kuksu. Jistě nemineme největší sochařskou galerii pod širým nebem právě od mistra M.B.Brauna. Braunův Betlém, reliéf sv. Františka....Projdeme si křížovou cestu 21. století a mnoho dalšího.
  Do pobytu zařadíme i práci s elementy /oheň, voda, země, vzduch/ a povídání si o nich. Bude prostor na konstelační práci. Pověnujeme se také tělu, naučíme se orgánovou sestavu na nastartování, ale také na uvolnění. Ukážeme si, jak se fyzicky napřímit, ono totiž, pokud začneme rovnat tělo, začneme rovnat i hlavu tedy psychiku a tím i pohled na svět.
  Nudit se určitě nestihneme. Bude to veliká zábava a zároveň hluboké poučení. Bydlet budeme přímo v Hospitalu. Obědy a večeře si zajistíme v " Restaurace na Sýpce", která je asi 50m od areálu Hospitálu.
  Cena semináře: 3 600 Kč / v ceně není zahrnuto ubytování a strava / 
  Info také naleznete zde
  Takže, rezervujte si termín v kalendáři a pojeďte se s námi společně na chvíli přenést do období cnosti a hříchu, zábavy a rozjímání, těla a ducha. Do období baroka, vyzdvihujícího nikdy nekončící koloběh života a smrti.¨
  Vaše přihlášky posílejte  na ivanaandkarel@gmail.com do předmětu " Letní pobyt KUKS "
  Podrobné informace dostanete po přihlášení se 
  Informaci o tomto letním semináři prosím sdílejte ve svém okolí dalším zájemcům
  received_1239075719858481.jpeg
  Těšíme se na společné pobývání na KUKSU s Vámi všemi
  S přáním všeho dobrého :-))
  Ivana a Karel

  Tel.č.: 605 559 995

Česká asociace systemických konstelací

Česká asociace systemických konstelací (ČASK) je sdružení facilitátorů, lektorů, studentů a podporovatelů systemických konstelací v České republice. Mise ČASK je propojení lidí, sdílení informací, rozvoj metody systemických konstelací a podpora naších členů za účelem společného růstu.

Facebook stránka ČASK

© Copyright 2022 - Všechna práva vyhrazena
Click me
facebook-squareenvelope-square