Narodila jsem se 2. června 1979 ve znamení blíženců a kozy jak dcera VLASTI-MÍRA a LUD-MILY v Jindřichově Hradci, městě majícím ve znaku ZLATOU RůŽI v modrém poli. Slunce odrážející se na modré hladině. Začátek léta a „devítkový rok". V České vlasti mír a milující lidé. Markéta Černocká.

Do 7 let jsem vyrůstala hlavně na Moravě u Olomouce, mezi úrodnými poli.

Od 7 do 14 let potom zpátky v Jindřichově Hradci, s lesy a rybníky, zahradou u domu, kočkami, s rodiči na výletech, dětmi na ulici a v oddíle orientačního běhu. Organizovala jsem hry a zábavy pro děti kolem.

V dalším sedmiletí jsem studovala střední školu ve Veselí nad Lužnicí, trénovala v plaveckém oddíle, prozkoumávala jižní Čechy na kole, studovala v Praze a Brně učitelství, jezdila na výlety a vandry s kotlíkem a karimatkou po Česku a Slovensku. K výpravám jsem přidávala pro ostatní nejrůznější hry. V tomto období jsem poutníkem po zapomenutých krásách vlasti. Mávám vlakům, řekám, lesům.

Od 21 do 28 let jsem se zcela ponořila to brontosauři činnosti. Dostudovala jsem pedagogickou fakultu v Brně a poté vyučovala zejména přírodopis na několika základních školách v okolí. Bydlela jsem na mnoha místech a celou sebe dávala do aktivit v Hnutí Brontosaurus, hlavně do mnou založeného základního článku Svízel přítula, kde jsem se věnovala předsednictví a organizování nejrůznějších pracovních a prožitkových víkendovek pro rozvoj člověka, táborů pro mládež i dospělé, kurzů na stmelení školních kolektivů, výletů, putování, výprav. Jsem týmovým „hráčem", tvořím vždy jako iniciátor ve skupině lidí. A skrz nás přitékají nové hry a nápady, vše je ihned realizováno v nových a nových akcích pro ostatní. Učila jsem se i u Instruktorů Brno. Cestovala jsem vlaky a stopem několikrát na Balkán a dál na přechody hor. Všechny zážitky jsem sdílela s dětmi ve škole. Ke konci tohoto období jsem dálkově vystudovala Waldorfský seminář v Praze.

Po vstupu do svého pátého sedmiletí jsem byla životem dovedena vyučovat do brněnské waldorfské školy. Téměř dva roky jsem se vyvíjela v tomto zajímavém společenství dětí, rodičů a učitelů. Prožila jsem propojení sahající daleko nad pracovní rámec běžného učitele, svobodné tvoření, „alternativní" přístupy ze srdce, hluboké spojení s dětmi a jejich rodinami. Po odchodu ze školství jsem několik let pracovala s mentálně retardovaným Danielem jako asistentka, k tomu jsem intenzivně studovala, proměňovala se, cestovala do dalekých zemí, doma přijímala klienty na individuální terapie a každý měsíc pořádala semináře systemických konstelací a jiné různorodé akce.

Nyní v šestém sedmiletí život a tvoření pokračuje. Živím se tím, co mě baví a naplňuje, tvořím podle vnitřního vedení.  Jsem na svém místě a odtud nabízím provázení konstelacemi a terapiemi. Do toho si užívám organizování zážitkových akcí a putování s lidmi s tábořením v přírodě - pěšky, na kolech i na lodích – se spaním venku, vařením na ohni a programem, kam také zařazuji „své“ umění. Jezdím se skupinami do Nepálu, Indie a Izraele.

Systemické vzdělání:

 • Trénink RODINNÉ KONSTELACE A POHYBY DUŠE, Bhagat J. Zeilhofer, (ukončen 2009), rozsah 260 hodin (certifikát Institutu rodinných konstelací).
 • Výcvik SYSTEMICKÉ KONSTELACE A SPIRITUÁLNÍ INTELIGENCE, Pavel Veselý, Kalyani P. Mašková, (ukončení 2010), rozsah 33 dnů (certifikát Cestou domů)
 • Medicínská cesta – ŠAMANSKÝ TRÉNINK, John Hawken, (ukončení 2011), rozsah 20 dnů.
 • ETIKOTERAPIE pro zdravotnické pracovníky, Mudr. Vladimír Vogeltanz, (ukončení  2011), rozsah 7 víkendů
 • TRÉNINK V HYPNÓZE PODLE ERICKSONA a NLP practitioner, Bhagat J. Zeilhofer, (ukončení 2011), rozsah 20 dní.  (Certifikát NLP - Lehrtrainer, Deutscher fur Neuro-Linguistisches Programmieren)
 • MEDITACE - meditační praxe pod vedením Mistra Sofie Kalyani Sarras, 2008-2017 (cca 128 dnů) a meditace pod vedením  Jiřího Šmejkala 2018-2019 (5 dnů)
 • SUPERVIZE pro lektory rodinných konstelací, Pavel Veselý, Kalyani Mašková (2011-2013), celkem 13 dnů
 • VÝCVIK HYPNO-SYSTEMICKÉHO KOUČINGU, Bhagat J. Zeilhofer, (ukončení 2014), rozsah 15 dní. (Certifikát Hypno-systemic Coaching Training)
 • Integrity path, Daniele Cadenazzi a Jiří Král (2017-2018), celkem 20 dní
 • kurz Core Energetics, Jiří Král a Martin Nykodým, (2018-2019), celkem 30 hodin
 • kurz Energetické čtení 1, 2 Pavla Skálová (2019-2020), 7 dní
 • Trénink NLP Master, Bhagat J. Zeilhofer, (ukončení 2019), rozsah 18 dní.

Vzdělání:

1993 – 1997 SOŠ OTŽP – střední odborná škola pro ochranu a tvorbu životního prostředí ve Veselí nad Lužnicí,

1998 – 1999 Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze,

1999 – 2003 Pedagogická fakulta Masarykovy Univerzity v Brně, zakončeno Státní zkouškou (Učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro základní školy)

2004 - 2007 Waldorfský seminář v Praze (dálkové studium), Tomáš Zuzák, zakončeno diplomem.

Směr práce: konstelace, terapie,

Praxe od roku: 2009

Česká asociace systemických konstelací

Česká asociace systemických konstelací (ČASK) je sdružení facilitátorů, lektorů, studentů a podporovatelů systemických konstelací v České republice. Mise ČASK je propojení lidí, sdílení informací, rozvoj metody systemických konstelací a podpora naších členů za účelem společného růstu.

Facebook stránka ČASK

© Copyright 2021 - Všechna práva vyhrazena
Click me
facebook-squarephoneenvelopeenvelope-square